Åtgärdspanel
"Fråga mig vad som helst" - med Joanna Lundin
Välkommen till en öppen frågestund - om NPF, ADHD och tillgängligt lärande!
Tid och plats
Datum och tid
tis 7 feb 2023 07:00 - 08:00 PST
Plats
Online
Eventdetaljer
Välkommen till denna öppna frågestund med Joanna Lundin där hon ska försöka svara på så många av era frågor om NPF, ADHD och tillgängligt lärande hon hinner på 60 min!
- Vad är NPF?
- Hur kan NPF yttra sig i skolan?
- I vilken ålder visar sig ADHD?
- Är ADHD ärftligt?
- Skillnader mellan pojkar och flickor med ADHD?
- Vad kan vi göra för att stötta, stärka och underlätta för elever med NPF?
Du kan redan nu maila din fråga till Joanna, så har din fråga större chans att komma med! E-post: info@joannalundin.se
Joanna Lundin är lärare med erfarenhet av undervisning inom grundskola och gymnasium. Hon föreläser, utbildar och handleder skolor med särskilt fokus på tillgängligt lärande. Hon har även skrivit två böcker: En skola som fungerar - för alla 2017 och Ett lärande som fungerar – för alla 2020.
Frågestunden är kostnadsfri och inleds med en kort presentation av mystudyweb och våra produkter och riktar sig till dig som är skolledare, specialpedagog eller lärare. Begränsat antal platser, max 2 deltagare per skola, först till kvarn.
Du har alltid möjlighet att skicka en kollega i ditt ställe!
Välkommen!